Украина scrambles Су-27

Руски воени авиони, наводно, двапати го прекршија воздушниот простор на Украина во текот на Црното Море во текот на ноќта, Новинската агенција Интерфакс, цитирајќи го Министерството за одбрана како вели во понеделник.

Тоа изјави дека Украина воздушните сили го испомешани на Сухој СУ-27 пресретнувачи авиони и спречи било “провокативни акции” но не откри други детали.

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *