Таг Архива: Русија

Руски Су-27 принудно слета во Приморски крај

Еден руски Су-27 борбен авион беше принуден да слета рано во средата наутро во Приморски крај, Далечниот Исток, Русија Источна воена прес објави.

Првичните наоди од специјален комитет истрага на лице место објавија дека додека се врати да Uglovaya воениот аеродром во Приморски крај, по летот ноќен тренинг, авионот сигнализираше неуспех во хидрауличниот систем на носот опрема за слетување за време на спуштањето и пилот потоа одлучи да слета. Пилот беше неповреден во инцидентот.

За време на присилно слетување, Су-27 не беше на оган и авионите не бил натоварен со муниција, и може да се опорави своите технички способности, по ремонт.

[IMG]

Su-27/30 Flankers на Primorko-Akhtarsk воздухопловната база

Сателитски снимки заробени во март 22, 2014 покажува осум Su-27/30 Flankers на Primorko-Akhtarsk воздухопловната база во јужниот дел на Русија. Овие единици наводно може да се користи во каква било воена акција против Украина.

18