Таг Архива: Принудно слетување

Руски Су-27 принудно слета во Приморски крај

Еден руски Су-27 борбен авион беше принуден да слета рано во средата наутро во Приморски крај, Далечниот Исток, Русија Источна воена прес објави.

Првичните наоди од специјален комитет истрага на лице место објавија дека додека се врати да Uglovaya воениот аеродром во Приморски крај, по летот ноќен тренинг, авионот сигнализираше неуспех во хидрауличниот систем на носот опрема за слетување за време на спуштањето и пилот потоа одлучи да слета. Пилот беше неповреден во инцидентот.

За време на присилно слетување, Су-27 не беше на оган и авионите не бил натоварен со муниција, и може да се опорави своите технички способности, по ремонт.

[IMG]