Таг Архива: Белорусија

Вооружени Руски Су-27 е во Белорусија

На шест или седум Руски Су-27 Flankers распоредени Bobruisk аеродром во источниот Белорусија беа фотографирани носејќи Vympel R-73 проектили (НАТО известување име АА-11 Арчер). Авионот беа распоредени за Белорусија на барање на претседателот Александар Лукашенко поради загриженост за зголемување на воената активност на НАТО во Источна Европа.

Vympel R-73 AA-11 Стрелец

Руски Flankers Распоредени во Белорусија

Русија, наводно, распоредени шест Су-27 flanker борци за Белорусија, како на барање на претседателот Лукашенко поради загриженост за нестабилност во Украина и распоредување на USAF борбени авиони на НАТО во Литванија и Полска.

Целосно приказна EurAsianet.org

Russia Moves Su-27’s to Baranovichi

МОСКВА, Февруари 19 (РИА Новости) - Белорусија ќе ја зајакне нејзината воздушна одбрана системи во текот на хокеј на мраз Светското првенство мај, изјави дека Министерството за одбрана среда. Продолжи со читање Russia Moves Su-27’s to Baranovichi

Белорусија Модернизација Су-27 типови на авионите

Минск-Белорусија ќе поправка и надградба на своите Су-27 авиони, кои биле затворени, Претседателот на Државната воено-индустрискиот комитет Сергеј Hurulev рече тука Петок.

На предлог на белорускиот претседател Александар Лукашенко, Министерството за одбрана одлучи да се надополни деактивираните Су- 27 со следните продолжување на нивната услуга живот, Ксинхуа објави. Продолжи со читање Белорусија Модернизација Су-27 типови на авионите

Руски Су-27 во Белорусија може да врши Nukes

Борбени авиони во Baranavichy можат да носат нуклеарно оружје.

Оваа изјава беше направен од страна лидерот на Обединети за цивилно партија (UCP) Anatol Liabedzka. Продолжи со читање Руски Су-27 во Белорусија може да врши Nukes