Таг Архива: Babruisk аеродром

Руски Flankers Распоредени во Белорусија

Русија, наводно, распоредени шест Су-27 flanker борци за Белорусија, како на барање на претседателот Лукашенко поради загриженост за нестабилност во Украина и распоредување на USAF борбени авиони на НАТО во Литванија и Полска.

Целосно приказна EurAsianet.org