Руското воено воздухопловство: Су-35 Испораките да започне

Испорака на Сухој СУ-35 multirole борбени авиони на руските воздухопловни сили ќе почнат пред средината на февруари.

“На руските воздухопловни сили ќе ги пречекаат Су-35 борец многу наскоро. Релевантни наредби се издаваат,” одбрана индустрија претставник во петокот.

“Одобрени набавка на Су-35 од воздухопловната значи побрзо отворање на испорака на борци да воздухопловната единици,” , рече тој.

“На Komsomolsk-на-Амур погон на Сухој холдинг ќе снабдување на првите четири борбени авиони на руските воздухопловни сили пред средината на февруари оваа година,” извор продолжи.

“Што се однесува до официјален акт на поставување на Су-35 во употреба, тоа ќе се потврди со посебна резолуција на руската влада по завршувањето на заедничката држава тестови,” , рече тој.

“Су-35 испораки на руските воздухопловни сили ќе биде направено во согласност со државните договор за набавка на 48 борбени авиони пред 2015 на постепено зголемување на стапките,” извор истакна.

Во врска со извоз изгледите Су-35, рече извор, “Rosoboronexport нема потпишано Су-35 договори, но се преговара со голем број на потенцијални купувачи.”

“На Komsomolsk-на-Амур фабрика има доволно индустриски капацитет за проширување на Су-35 излез и за извозот и за националните воздухопловни сили,” рече извор.

Су-35 е производ Сухој дизајн Бирото. Тоа е длабоко модернизирани супер-maneuverable 4++ генерација борбен авион, инкорпорирање на петтата генерација на технологии, што го прави супериорен во однос на другите борци во својата класа.

Су-35 има нови дигитални Авионика, нова радарски систем со постепено антена низа способен за долги откривање на воздухот цели и поголем број на истовремено заклучени и уништени цели, и нови мотори со поголема удар и го брцне вектор за контрола на.

Гласот на Русија, Интерфакс

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *