Russia Moves Su-27’s to Baranovichi

МОСКВА, Февруари 19 (РИА Новости) - Белорусија ќе ја зајакне нејзината воздушна одбрана системи во текот на хокеј на мраз Светското првенство мај, изјави дека Министерството за одбрана среда.

Одбрана на воздухот поделби ќе работат во "посебен режим,"Вклучувајќи зголемување на бројот на членови на персоналот на должност, весник на министерството "Во слава на Татковинската", објави.

Ова е прв пат дека поранешна советска земја е домаќин на игри, и тоа се преземат посебни напори за да бидете сигурни дека тие одат Одчленувањето.

Тоа е, исто така, поништен визи за странци за време на игрите, која ќе трае од мај 9 да 25.

Но европските претставници bristled на неодамнешната израстоци на воените сили во земјата, која граничи со членките на НАТО Полска, Литванија и Латвија.

Русија се пресели четири Су-27 борбени авиони во Baranovichi воздухопловната база во западна Белорусија во декември, прв од руските ескадрила да биде постојано распореден таму од следната година.

Русија, исто така се надева на договор со Белорусија за да се создаде заеднички регионални воздушен простор одбранбена мрежа наскоро ќе се важи и за Ерменија и Казахстан.

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *