All posts by w3ck3l

Ranai воздухопловна база надгради за да се Добивај Su-27/30 Flankers

Индонезија ги објави плановите за продолжување на пистите и комплетна други надградби во Ranai воздухопловна база на Јужното Кинеско Море со цел да се приспособат Su-27/30 борци и AH-64 Apache хеликоптери.

Ranai воздухопловна база на Јужното Кинеско Море

Руски Су-27 принудно слета во Приморски крај

Еден руски Су-27 борбен авион беше принуден да слета рано во средата наутро во Приморски крај, Далечниот Исток, Русија Источна воена прес објави.

Првичните наоди од специјален комитет истрага на лице место објавија дека додека се врати да Uglovaya воениот аеродром во Приморски крај, по летот ноќен тренинг, авионот сигнализираше неуспех во хидрауличниот систем на носот опрема за слетување за време на спуштањето и пилот потоа одлучи да слета. Пилот беше неповреден во инцидентот.

За време на присилно слетување, Су-27 не беше на оган и авионите не бил натоварен со муниција, и може да се опорави своите технички способности, по ремонт.

[IMG]

Вооружени Руски Су-27 е во Белорусија

На шест или седум Руски Су-27 Flankers распоредени Bobruisk аеродром во источниот Белорусија беа фотографирани носејќи Vympel R-73 проектили (НАТО известување име АА-11 Арчер). Авионот беа распоредени за Белорусија на барање на претседателот Александар Лукашенко поради загриженост за зголемување на воената активност на НАТО во Источна Европа.

Vympel R-73 AA-11 Стрелец

Су-27 е Учествуваат во рускиот Вежби

МОСКВА, Март 27 (Ксинхуа) — Руското Министерство за одбрана вчера соопшти дека воздушните сили држи големи вежби во Јужна, Северозапад и Далечниот Исток на Русија.

Продолжи со читање Су-27 е Учествуваат во рускиот Вежби

Su-27/30 Flankers на Primorko-Akhtarsk воздухопловната база

Сателитски снимки заробени во март 22, 2014 покажува осум Su-27/30 Flankers на Primorko-Akhtarsk воздухопловната база во јужниот дел на Русија. Овие единици наводно може да се користи во каква било воена акција против Украина.

18

 

Руски Flankers Распоредени во Белорусија

Русија, наводно, распоредени шест Су-27 flanker борци за Белорусија, како на барање на претседателот Лукашенко поради загриженост за нестабилност во Украина и распоредување на USAF борбени авиони на НАТО во Литванија и Полска.

Целосно приказна EurAsianet.org

Финска подготвува воздухопловната

Финскиот воздухопловни сили го зголемија надзорот летови во нејзиниот воздушен простор, како одговор на ескалацијата на тензиите меѓу Русија и НАТО. Русија најави дека планира да распореди до 24 Су-27 борбени авиони за Белорусија како одговор на распоредувања на борбени авиони на НАТО во Литванија и Полска, како резултат на актуелната криза во Крим.

Комплетна приказна на Меѓународен бизнис тајмс

SU-27SM3 распоредување за да се Baranavichy

До крајот на година 24 SU-27SM3 борбени авиони ќе бидат распоредени на руската авијација база во Белорусија.

Руски борбени авиони полк, составена од 24 SU-27SM3 борбени авиони, ќе обезбеди воздушна одбрана "унија држава" и интегритетот на воздушниот простор, ИТАР-ТАСС со повикување на Главен Командант на Русија воздушни сили Виктор Bondarev.

Продолжи со читање SU-27SM3 распоредување за да се Baranavichy

Украина scrambles Су-27

Руски воени авиони, наводно, двапати го прекршија воздушниот простор на Украина во текот на Црното Море во текот на ноќта, Новинската агенција Интерфакс, цитирајќи го Министерството за одбрана како вели во понеделник.

Тоа изјави дека Украина воздушните сили го испомешани на Сухој СУ-27 пресретнувачи авиони и спречи било “провокативни акции” но не откри други детали.

Фото: Вооружени украински Су-27

А фотографија преземени во март 1, 2014 покажува украински “Сина 45” во лет вооружени со целосна дополнување на десет воздух-воздух проектили (R-27 Vympel и R-73 Vympel). Авионот се верува дека е со седиште во Mirgorod. Авионот носи на Украина “дигитални flanker” маскирна шема.

Вооружени украински Су-27

 

Фото од Андреј Rakul