Вооружени Руски Су-27 е во Белорусија

На шест или седум Руски Су-27 Flankers распоредени Bobruisk аеродром во источниот Белорусија беа фотографирани носејќи Vympel R-73 проектили (НАТО известување име АА-11 Арчер). Авионот беа распоредени за Белорусија на барање на претседателот Александар Лукашенко поради загриженост за зголемување на воената активност на НАТО во Источна Европа.

Vympel R-73 AA-11 Стрелец

Остави Одговори

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *