Ranai воздухопловна база надгради за да се Добивај Su-27/30 Flankers

Индонезија ги објави плановите за продолжување на пистите и комплетна други надградби во Ranai воздухопловна база на Јужното Кинеско Море со цел да се приспособат Su-27/30 борци и AH-64 Apache хеликоптери.

Ranai воздухопловна база на Јужното Кинеско Море

Руски Су-27 принудно слета во Приморски крај

Еден руски Су-27 борбен авион беше принуден да слета рано во средата наутро во Приморски крај, Далечниот Исток, Русија Источна воена прес објави.

Првичните наоди од специјален комитет истрага на лице место објавија дека додека се врати да Uglovaya воениот аеродром во Приморски крај, по летот ноќен тренинг, авионот сигнализираше неуспех во хидрауличниот систем на носот опрема за слетување за време на спуштањето и пилот потоа одлучи да слета. Пилот беше неповреден во инцидентот.

За време на присилно слетување, Су-27 не беше на оган и авионите не бил натоварен со муниција, и може да се опорави своите технички способности, по ремонт.

[IMG]